ofislerde akustik panel

Toplantı Odası Akustik Panel Kullanımı

Bir çalışma alanının akustik ortamına genellikle proje planlama ve tasarım sırasında çok az dikkat edilir veya hiç dikkat edilmez. Çalışma alanının işlevselliği ve estetiği , genellikle tasarımcının ana odak noktasıdır. Çalışma alanını işgal eden çalışanların üretkenliğine katkıda bulunan faktörler çok sık göz ardı edilir . Çalışanlar için rahat bir ortam sağlamak, optimum performanslarına önemli ölçüde katkıda bulunur ve devamsızlığı azaltır. Çalışma alanı konforu gerçekten gün ışığı ve elektrik aydınlatması , iç mekan çevre kalitesi gibi faktörlerin birleşimidir., sıcaklık ve akustik. İşyerinde kulaklara saldırı, dışarıdaki trafik gürültüsünden, bitişik alanlardaki mekanik ekipmanlardan ve çalışma alanındaki fotokopi makinelerinden, telefonlardan ve seslerden kaynaklanabilir.

Konferans salonları ve özel ofisler zeminden asılı akustik tavana sabit bölmelere sahip olsa da, akustik sorunlar yine de ortaya çıkabilir. Çoğu işyeri ortamında sessiz sığınaklar olmalıdır - özel görüşmelerin bitişik odalarda veya çalışanlarla ilgili konular için geçiş yollarında duyulmadan gerçekleşebileceği yerler, sözleşme görüşmeleri, sınıflandırılmış tartışmalar vb. Özel ofislerde meydana gelen bazı sorunlar:

  • özel tartışmalar yapamama
  • bölümler aracılığıyla sesleri duyabilir
  • odada çok gürültülü
  • hava dönüş kayıtlarından gelen sesleri duyabilir

Şirketlerin ticari anlaşmalarının veya özel görüşmelerinin yapıldığı toplantı odalarında, verimliliğin arttırılması için akustik panel kullanımı önemlidir.

Birçok çalışanın günün büyük bir bölümünü paylaştığı ofis alanlarında anlaşılabilirlik ve işitsel konforun arttırmak adına toplantı odası akustik panel kullanımı çok büyük önem taşımaktadır. Daha huzurlu bir ofis ortamı ile çalışanlar daha verimli performans sağlamaktadır.

Hacim akustiği ihtiyaçlarını ele alırken, son yıllarda giderek yaygınlaşan modelleme yöntemleri veya dijital akustik hesaplamalar büyük kolaylık sağlamaktadır. Akustik panel modelleri ile verim sağlanırken aynı zamanda daha modern mekanlar oluşturulabilmektedir.

Özel ölçülerde ve yeterince renk seçenekleri ile istediğiniz tasarımı elde edebilirsiniz. Duvar ve tavan yüzeylerinde alınabilecek iç mekan gürültüsü önlemlerine kurumsal kimliğinizi yansıtan tasarımları dahil edebilirsiniz.

Akustik panel kullanılırken nelere dikkat edilmelidir

Tercih edilecek ürünlerin mutlaka akredite kuruluşlar tarafından raporlanmış, ses yutumu katsayıları ve yangına karşı tepki sınıflarına ait dökümanlar olmalıdır. Panellerin performans değerleri mesken içerisindeki kullanım miktarı ve bütçesel açıdan önem taşır. Çalışan sayısı ve mekanın mevcut yapı durumunda kullanılan bitiş yüzeyleri dikkate alınmalıdır.

Aktav Çözümleri...

Aktav akustik, 2003 yılından bu yana Parmephon markası adı altında Türkiye'de akustik panel üretimi gerçekleştirmektedir. Tüm Parmephon ürünlerinin yeterlilikleri ilgili laboratuvarlar tarafından kanıtlanmıştır. Özgün ürün çeşitliliği ve yüksek hızda üretim kapasitesi ile sektöre öncülük etmektedir.

title

önceki makale..

Çağrı Merkezlerinde Akustik Panel
title

sonraki makale..

Ofislerde Akustik Panel

Akustik Malzemelerin Kullanım Gerekliliği

Özellikle çalışma ortamlarında veya karşılıklı görüşme odalarında yoğun ortam gürültüsünü azaltmak, çalışanlara daha huzurlu bir ortam sağlamak ve performansı arttırmak için akustik malzemeler kullanılmaktadır. Telefon konuşmalarının yoğun yapıldığı açık ofislerde akustik malzemelerin kullanımı görüşme kalitesini yükseltmektedir. Konferans salonu ve toplantı odalarında ise faaliyetlerin etkileşiminin gerçekleşmesi ve sağlam bir çalışma ortamı için gereklidir.

İstanbul Ofis

Barbaros Mh. Uphill Towers B Blok No:90 Ataşehir / İstanbul

+90 (216) 539 02 04

Gsm : +90 (533) 683 67 52

İstanbul Showroom

Sahrayı Cedit Mh. İNÖNÜ Cd. NO:29 DÜK:1-2 Kadıköy / İstanbul

+90 (216) 539 02 05

-

Adana Fabrika

Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:607/A, Seyhan / Adana

+90 (322) 441 22 70 - 72 - 73 -74

-

Adana Showroom

Kurtuluş Mh. Atatürk Cd. No:89 G Saniye Etem Apt. Seyhan / Adana

+90 (322) 502 81 81 - 82

-

Ankara Showroom

Mutlukent Mh. 2683 Sk. Bina : 9-B D :5 Çankaya / Ankara

+90 (312) 496 64 60 - 63

Gsm : +90 535 011 05 11

info@aktav.com

© 2022 AKTAV AKUSTİK MALZEMELER SAN. VE TİC. A.Ş.