ofislerde akustik panel

Ofislerde Akustik Panel Kullanımı

Tasarım ekibinin projenin işlevselliğine ve estetiğine odaklanmasının yanı sıra, bina akustiğine genellikle düşük öncelik verilir, çünkü sınırlı proje bütçesi için aşağıdakiler dahil olmak üzere bir dizi başka proje hedefiyle rekabet eder: sürdürülebilir tasarım / geliştirme, fiziksel güvenlik / mücadele, bilgi teknoloji / telekomünikasyon ve bina otomasyonu ve kontrolleri. Akustiği proje geliştirme sürecine dahil etmenin çözümü nedir? Bir istihdam entegre tasarım yaklaşımı . Ofislerin, sınıfların ve konferans odalarının akustik gereksinimlerinde bazı farklılıklar olsa da, bazı yaygın gürültü sorunları bu işgalleri etkiler:

  • Binanın dışında alana giren çok fazla gürültü
  • Bitişik alanlardan çok fazla gürültü ve
  • Alanın kendisinde ses kontrolü eksikliği.

Kapalı ortamlar için meskenin çalışma sistemine uygun olarak akustik panel yerleşimi ve koşullarının sağlanması ile mekandaki etkinliklerin daha konforlu bir şekilde elde edilmesi açısından önemlidir.

Birçok çalışanın günün büyük bir bölümünü paylaştığı ofis alanlarında anlaşılabilirlik ve işitsel konforun arttırmak adına ofislerde akustik panel kullanımı çok büyük önem taşımaktadır. Daha huzurlu bir ofis ortamı ile çalışanlar daha verimli performans sağlamaktadır.

Hacim akustiği ihtiyaçlarını ele alırken, son yıllarda giderek yaygınlaşan modelleme yöntemleri veya dijital akustik hesaplamalar büyük kolaylık sağlamaktadır. Akustik panel modelleri ile verim sağlanırken aynı zamanda daha modern mekanlar oluşturulabilmektedir.

Özel ölçülerde ve yeterince renk seçenekleri ile istediğiniz tasarımı elde edebilirsiniz. Duvar ve tavan yüzeylerinde alınabilecek iç mekan gürültüsü önlemlerine kurumsal kimliğinizi yansıtan tasarımları dahil edebilirsiniz.

Akustik panel kullanılırken nelere dikkat edilmelidir

  • Gürültü azaltma katsayısı (NRC) 0,75 olan akustik tavanları belirtin.
  • Minimum 60 inç yüksekliğe ve her iki tarafta ses emici yüzeylere sahip sistem mobilyalarını seçin.
  • Aydınlatma armatürlerini doğrudan bölmelerin üzerine yerleştirmekten kaçının - sesi bitişik hücreye yansıtırlar.
  • Fotokopi makinelerini ofislerden uzakta ayrı odalara yerleştirin ve çalışma alanında ozonu en aza indirmek için ayrı havalandırma sağlayın.
  • İdeal ofis ortamı, çalışanlara kişisel çalışma alanlarında bireysel sıcaklık, aydınlatma ve akustik kontrolü sağlayacaktır.

Tercih edilecek ürünlerin mutlaka akredite kuruluşlar tarafından raporlanmış, ses yutumu katsayıları ve yangına karşı tepki sınıflarına ait dökümanlar olmalıdır. Panellerin performans değerleri mesken içerisindeki kullanım miktarı ve bütçesel açıdan önem taşır. Çalışan sayısı ve mekanın mevcut yapı durumunda kullanılan bitiş yüzeyleri dikkate alınmalıdır.

Aktav Çözümleri...

Aktav akustik, 2003 yılından bu yana Parmephon markası adı altında Türkiye'de akustik panel üretimi gerçekleştirmektedir. Tüm Parmephon ürünlerinin yeterlilikleri ilgili laboratuvarlar tarafından kanıtlanmıştır. Özgün ürün çeşitliliği ve yüksek hızda üretim kapasitesi ile sektöre öncülük etmektedir.

title

önceki makale..

Sinema Salonu Akustik Panel
title

sonraki makale..

Toplantı Odası Akustik Panel

Akustik Malzemelerin Kullanım Gerekliliği

Özellikle çalışma ortamlarında veya karşılıklı görüşme odalarında yoğun ortam gürültüsünü azaltmak, çalışanlara daha huzurlu bir ortam sağlamak ve performansı arttırmak için akustik malzemeler kullanılmaktadır. Telefon konuşmalarının yoğun yapıldığı açık ofislerde akustik malzemelerin kullanımı görüşme kalitesini yükseltmektedir. Konferans salonu ve toplantı odalarında ise faaliyetlerin etkileşiminin gerçekleşmesi ve sağlam bir çalışma ortamı için gereklidir.

İstanbul Ofis

Barbaros Mh. Uphill Towers B Blok No:90 Ataşehir / İstanbul

+90 (216) 539 02 04

Gsm : +90 (533) 683 67 52

İstanbul Showroom

Sahrayı Cedit Mh. İNÖNÜ Cd. NO:29 DÜK:1-2 Kadıköy / İstanbul

+90 (216) 539 02 05

-

Adana Fabrika

Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:607/A, Seyhan / Adana

+90 (322) 441 22 70 - 72 - 73 -74

-

Adana Showroom

Kurtuluş Mh. Atatürk Cd. No:89 G Saniye Etem Apt. Seyhan / Adana

+90 (322) 502 81 81 - 82

-

Ankara Showroom

Mutlukent Mh. 2683 Sk. Bina : 9-B D :5 Çankaya / Ankara

+90 (312) 496 64 60 - 63

Gsm : +90 535 011 05 11

info@aktav.com

© 2022 AKTAV AKUSTİK MALZEMELER SAN. VE TİC. A.Ş.